Wynajem ciężarówki sposobem nową flotę pojazdów

Należy mieć świadomość, że obecnie zdecydowanie najbardziej popularnym sposobem nabywania pojazdów przez przedsiębiorców w Polsce jest leasing. Można jednak zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się leasing długoterminowy. Czy wspomniany długoterminowy wynajem ciężarówki jest opłacalny dla firmy?

Na czym dokładnie polega ta forma finansowania?

 

Warto wiedzieć, że leasing ma bardzo dużo wspólnych cech z wynajmem. Największa różnica polega na tym, co się dzieje z danym samochodem pod koniec trwania umowy z najemcą lub leasingodawcą. W przypadku leasingu finansowego właściciel firmy po spłaceniu wszystkich rat staje się automatycznie właścicielem pojazdu. Z kolei po zakończeniu umowy najmu ciężarówka wraca do podmiotu finansującego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku bardzo istotne znaczenie będzie miało wybranie wysokości wkładu, a także obliczenie miesięcznej raty. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z firmą MAN Financial Services. Pracownicy pomogą wybrać przedsiębiorcy najlepszy możliwy rodzaj finansowania ciężarówki w jego obecnej sytuacji.

Co jeszcze warto wiedzieć o wynajmie długoterminowym?

 

Należy mieć świadomość, że w przypadku omawianej formy finansowania istnieje możliwość wykupu pojazdu. Kwota jest jednak ustalana w trakcie podpisywania umowy i bazuje na szacunkowej cenie ciężarówki po dwóch latach użytkowania. Godny uwagi jest fakt, że znaczna większość przedsiębiorców nie decyduje się na taką opcję. Jest to spowodowane tym, że szacunkowa kwota odsprzedaży będzie różniła się od wartości rynkowej danego samochodu. Oznacza to tym samym, że upłynnienie pojazdu na serwisie ogłoszeniowym może być dla właściciela firmy nieopłacalne. Przedsiębiorcy wybierający wynajem ciężarówki przeważnie po zakończeniu umowy zwracają samochód.

Warto wybrać leasing czy wynajem?

Przedsiębiorcy korzystający z leasingu opłacają comiesięczną ratę, która będzie pokrywała wartość samochodu, a także marżę dla instytucji, która finansuje ten leasing. Z kolei w przypadku omawianego najmu płaci się tylko i wyłącznie za użytkowanie ciężarówki. Bardzo często okazuje się, że miesięczna rata wynajmu jest niższa w porównaniu do raty leasingowej. Jak zostało już wspomniane wcześniej, najlepszą opcją będzie skonsultowanie się z przedstawicielem firmy MAN Financial Services. Godny uwagi jest fakt, że za pomocą wynajmu ciężarówki przedsiębiorstwo może w prosty sposób powiększyć swoją flotę pojazdów.

Redakcja digital-finance.pl