O czym warto wiedzieć wyjeżdżając na obczyznę, czyli ubezpieczenie za granicą

Wybierając się w podróż za granicę warto mieć na uwadze, że standardowe ubezpieczenie zdrowotne upoważniające do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych nie jest respektowane na terenach innych krajów (dotyczy to zarówno państw członkowskich Unii Europejskiej, jak również krajów spoza Wspólnoty). W ofertach firm ubezpieczeniowych można znaleźć ciekawe oferty dotyczące zagranicznych pakietów ubezpieczeniowych. Jak je poznać? W tym celu warto użyć dostępnej w internecie porównywarki ubezpieczeń.

Ubezpieczenie za granicą – jak znaleźć odpowiednie poprzez porównywarkę internetową?

Po znalezieniu odpowiedniej porównywarki ubezpieczeń należy określić parametry poszukiwanego ubezpieczenia. Należy wybrać wśród opcji przeglądarki:
– kontynent wyjazdu (dostępne opcje: Europa, Afryka, Ameryka Południowa, Ameryka Północna, Australia i Ocenia, Azja),
– kraj wyjazdu (po uprzednim określeniu kontynentu, strona internetowa wyświetli listę dostępnych krajów lub też trzeba ją rozwinąć ręcznie),
– cel wyjazdu (np. wyjazdy służbowe niewiążące się ze zbyt dużym ryzykiem wystąpienia wypadku czy urazu wymagającego interwencji lekarskiej – wymagają doboru innego pakietu ubezpieczeniowego niż wyjazdy związane z uprawianiem sportów ekstremalnych czy pracą na dużych wysokościach),
– liczbę osób, które wyrażają chęć objęcia ich ubezpieczeniem (zgodnie z tym, co podpowiada logika – im więcej osób, tym taniej; wiele firm ubezpieczeniowych posiada w swoich ofertach pakiety rodzinne, uwzględniające szereg zniżek dla dzieci i młodzieży).
Jeśli chodzi o korzystanie z ubezpieczenia zbiorowego, osoby objęte świadczeniem grupowym nie muszą być ze sobą spokrewnione, by wykupić wspólnie zagraniczny pakiet ubezpieczeniowy.

Cena ubezpieczenia respektowanego za granicą

Cena ubezpieczenia respektowana poza granicami naszego kraju jest zależna od wielu czynników – przede wszystkim od miejsca, w jakim ma ono być realizowane. Najdroższe są pakiety ubezpieczeniowe działające na terenach krajów, na których trwają działania zbrojne, w związku z czym zachodzi spore ryzyko doznania przez osobę ubezpieczoną uszkodzeń ciała. Najtańsze dostępne na rynku pakiety ubezpieczeń to tzw. oferty last minute – dotyczące pakietów ubezpieczeniowych odpowiednich na wyjazdy na wakacje. Z reguły oferty te pojawiają się w wyniku zrezygnowania w ostatniej chwili z wyjazdu przez kogoś, kto zdecydował się na wykupienie zagranicznego ubezpieczenia. Warto więc śledzić strony i fanpage firm ubezpieczeniowych, aby zawsze być na bieżąco z aktualnymi promocjami.

Redakcja digital-finance.pl