Trendy w budowie biurowców – Nowoczesne rozwiązania architektoniczne i zrównoważone materiały

Budowa biurowców okazała się być na przestrzeni ostatnich kilku lat jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie tak zwanego dochodu pasywnego, a więc takiego, w przypadku którego konieczne jest dokonanie tylko i wyłącznie wkładu początkowego, po czym inwestor może cieszyć się regularnymi zastrzykami gotówki, pochodzącymi w omawianym przypadku z wynajmu przestrzeni biurowej.

Odpowiednie wyposażenie

Aby tak się jednak stało, należy zadbać, aby obiekt był nie tylko wyposażony zgodnie z wymogami przedsiębiorców pragnących prowadzić w nim swoją działalność, ale także zbudowany został przy wykorzystaniu materiałów zapewniających mu odpowiednią żywotność i gwarantujących optymalne walory użytkowe. 

Coraz popularniejszym staje się wznoszenie biurowców inteligentnych, a więc takich, które dzięki wykorzystanym rozwiązaniom architektonicznym i wykończeniowym są w stanie ograniczyć do absolutnego minimum ponoszone przez właściciela koszty eksploatacyjne, jednocześnie w dalszym ciągu gwarantując osobom wynajmującym poszczególne przestrzenie maksimum komfortu. 

Ciekawe rozwiązania

Ciekawym rozwiązaniem, które jeszcze do niedawna było jedynie nowinką, a obecnie staje się poważanym w branży standardem, jest wykorzystanie drzwi oraz okien cechujących się wysokim współczynnikiem izolacji termicznej i akustycznej. Ich montaż pozwala na obniżenie o kilka do kilkunastu decybeli natężenia hałasu dobiegającego z zewnątrz (co może być niezwykle istotne szczególnie w centrum miasta), jak też gwarantuje utrzymanie satysfakcjonującej temperatury niezależnie od pory roku. 

W połączeniu z wysokiej jakości wykładzinami i materiałami, z których powstały ściany nośne oraz działowe, możliwe jest ograniczenie występowania mostków termicznych czy też niewielkich szpar, przez które do obiektu wdzierałoby się zimne powietrze z zewnątrz, podnosząc tym samym w okresie długoterminowym koszty jakie należy ponieść na dogrzanie biurowca. Szczególnie ostatnimi czasy, z uwagi na sytuację geopolityczną, są one bardzo wysokie, a więc warto podjąć wszelkie możliwe działania, by je w miarę możliwości ograniczyć. 

Na uwagę zasługuje również wykorzystywanie dachu biurowca jako przestrzeni rekreacyjno-użytkowej. Jego część może zostać wyłożona panelami fotowoltaicznymi generującymi w słoneczne dni niemałe ilości prądu, natomiast pozostałe sektory mogą mieć formę ogrodów bądź też stref relaksu, w których spędzać będą czas pracownicy podczas przerwy, odrywając się choćby na krótką chwilę od swoich obowiązków zawodowych. 

Wszystkie te rozwiązania nie tylko nie są nadmiernie kosztowne, ale także pozwalają na zwiększenie komfortu użytkowania budynku w dłuższym okresie czasu. Warto je więc rozważyć jeżeli planujemy budowę biurowca, jako że ich implementacja korzystnie wpłynie na zainteresowanie przedsiębiorców, a tym samym da nam dostęp do niemalże niewyczerpanego źródła dochodu pasywnego, który następnie przeznaczyć można będzie na realizację kolejnych, wysoce lukratywnych inwestycji w nieruchomości. 

Zrównoważone budownictwo jest trendem, który coraz silniej przenika rodzimy rynek, a więc wskazanym jest zaznajomienie się z nim oraz wykorzystanie korzyści jakie gwarantuje! 

Materiał zewnętrzny

Redakcja digital-finance.pl